Велике хвилювання в Глазго. Ми можемо пишатися нашими гравцями

0

Збірна України зробила великий крок до виходу на чемпіонат світу. На Хемпден Парку в Глазго вони перемогли шотландців з рахунком 3-1, а 4 червня зіграють у фіналі плей-офф проти Уельсу.

Збірна України чекала півроку і 15 днів, щоб зіграти черговий міждержавний матч. У всьому винні події, які почалися 24 лютого (і тривають донині), тобто збройна агресія Росії проти України.

Війна все зупинила

16 листопада 2021 року наші східні сусіди на виїзді перемогли Боснію та Герцеговіну, що забезпечило собі вихід у плей-офф ЧС. Через війну їх не вдалося зіграти в запланований день наприкінці березня.

У підсумку, однак, українці вийшли на поле 1 червня. Їм навіть вдалося організувати щомісячний тренувальний табір у Словенії. Проте зіграти жодного товариського матчу з іншим представництвом не вдалося. Тренер Олександр Петраков змушений був покладатися на побачене на тренуваннях, у трьох спарингах із клубними командами та на ніс тренера.

Стадіон Глазго синьо-білий і синьо-жовтий

У кращому становищі був наставник шотландців Стів Кларк - у березні вони грали проти Польщі та Австрії. Крім того, його гравці були в ритмі матчу, тому що грали за клуби, а деякі представники України не змогли цього зробити, бо зі зрозумілих причин гри в лізі були припинені.

Співчуття футбольних фанатів, очевидно, було на боці українців. Навіть суперники - шотландці заявили про свою підтримку і спробували разом заспівати державний гімн. Після першого свистка ці речі пішли вбік і почалася боротьба за фінал плей-офф з очікуванням Уельсу.

На трибунах домінували прихильники господарів, але були й синьо-жовті кольори, а також заклики припинити війну. Українські футболісти вийшли на презентацію матчу укутані державними прапорами.

Україна лідирує – лобі Ярмоленка

Перші півгодини краще для відвідувачів. Вони мали три чудові моменти, але Крейг Гордон добре його захищав – Андрій Ярмоленко, Віктор Циганков та Роман Яремчук не змогли його обіграти. Шотландці традиційно становили найбільшу загрозу після постановок і дій Ендрю Робертсона. Однак це були не такі хороші можливості, як для українців.

Свого голу гості досягли на 33-й хвилині. Руслан Малиновський зробив довгий пас зі своєї половини, Ярмоленко вистрибнув із-за спини захисників, Гордон вибіг із воріт, але нападник Вест Хаму чудово перекинув його.

Лише наприкінці першого тайму шотландці атакували сильніше, але захисники України зіграли самовіддано і не дали собі здивуватися.

Другий удар України

Українці не мали наміру захищатися і після перерви продовжили атаку. Вони були ще жвавіші, динамічніші та швидко обмінювалися м’ячем. І дуже швидко забили другий гол. Олександр Караваєв пробив штрафну, а Яремчук в повітрі виграв поєдинок з Аароном Хікі і ударом головою збільшив відрив. Після пропущеного другого голу шотландці довго не могли відновлюватися. Намагалися надолужити агресією та гострою грою – не впоралися із комбінованою грою українців, які штовхнулися на третій гол.

Згодом господарям вдалося трохи перенести гру на другий тайм. На 67-й хвилині у них була ідеальна ситуація, щоб забити, але без уваги Джон Макгінн з п'яти метрів пропустив по воротах. Ще один хороший шанс мав Че Адамс, але голкіпер відбив удар, а відскок Макгінна влучив у голову захисника.

Шотландія бореться до кінця

На 79-й хвилині надії шотландців відродилися. Чергова невпевнена поведінка Григорія Бущана цього разу завершилася голом. Голкіпер збірної України надто невдало вибив м'яч, він влучив у ноги Каллума Макгрегора, який забив 1-2. Зрештою, кілька разів у штрафній гостей було ще гаряче. Шотландці кидали м'яч і сподівалися на шанс. Українці вистояли, а Артем Довбик добив господарів на 95-й хвилині.